Ponad 4700 zwiedzających zdecydowało się w tym roku przyjechać do Targów Kielce, by wziąć udział w równolegle odbywających się Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Łącznie na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 144 firm, z czego 94 zajmują się szeroko rozumianą działalnością w sektorze energetycznym.
- Kolejne targi, kolejna edycja i coraz większe rezultaty tych targów, bo ilość osób odwiedzających te targi się zwiększyła. Świadomość branży i inwestorów chcących zainstalować sobie instalacje fotowoltaiczne czy inne systemy wzrasta, więc myślę, że targi jak najbardziej idą w dobrym kierunku, a kolejne edycje będą jeszcze bardziej udane – Paweł Wiktorowicz, firma Corab.


Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również konferencje i spotkania dla branży energetycznej. Rozmawiano o sposobach na czyste powietrze w Świętokrzyskim, innowacjach, które będą miały wpływ na światowy biznes, również też związany z energetyką czy elektrotechniką, elektrycznych samochodach czy odnawialnych źródłach energii. Od 1 do 2 marca w Targi Kielce zmieniły się w prawdziwe energetyczne centrum Polski. Jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3, otwarcie wystawy „Transformacja energetyczna Niemiec” czy Pasaż Energetyczny, gdzie swoje produkty i usługi prezentowały firmy sektora OZE to tylko niektóre z wartych uwagi punktów tegorocznych targów.
Kierunek innowacje w energetyce – konferencja ZPUE S.A.
Włoszczowska spółka ZPUE S.A. pierwszego dnia targów skupiła się mocno na innowacjach. Konferencja „Innowacje w biznesie” poświęcona była finansowaniu, regulacjom prawnym, kontroli i bezpieczeństwu przy realizacji i wdrażaniu nowatorskich pomysłów i technologii.
- Inicjatywa, z którą występujemy w Targach Kielce, czyli Strefa innowacji ZPUE to płaszczyzna komunikacji i wymiany doświadczeń dla energetyki, ale i prowokacja, na ile rozumiemy co to są innowacje – mówił w otwierającym konferencję wystąpieniu Janusz Petrykowski, prezes ZPUE S.A.
Pompy ciepła i fotowoltaika wróciły do Targów Kielce
Po raz kolejny redakcja GLOBEnergia zaprosiła do udziału w Ogólnopolskim Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej oraz Ogólnopolskiego Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+. W ciągu dwóch dni dzięki obecności specjalistów i ekspertów można było poszerzyć swoją wiedzę o sposobach na wytwarzanie i korzystanie z energii słonecznej. Pierwszego dnia, Forum Pomp Ciepła uświetniła obecność sportowych autorytetów pochodzących z Kielc. Karol Bielecki i Piotr Chrapkowski, piłkarze ręczni klubu sportowego Vive Tauron Kielce opowiedzieli o swojej wyczynach. Odbył się również konkurs „Piłka w grze”, pod czujnym okiem wymagających sędziów. Przedstawiciele firm obecnych na Pasażu Energetycznym i firm instalatorskich, biorących udział w konkursie "Dobre Praktyki w Dobrych Rękach", mierzyli się z zadaniem, z którym piłkarze na co dzień walczą na boisku - rzutami piłką.

Spacer specjalną Aleją Kotłów podczas targów ENEX 2017
O tym jaki kocioł wybrać, aby był odpowiedni, jak ocenić koszt montażu danego produktu, nowinkach technicznych związanych z tą technologią grzewczą można było porozmawiać ze specjalistami czekającymi na zwiedzających Aleję Kotłów. Wystawa, której partnerem była firma DEFRO po raz pierwszy w takiej formie została zaprezentowana w Targach Kielce.
W tej części targów ENEX zaprezentowało się pięć firm: partner wystawy marka DEFRO – producent pieców klasy 5, KAWAH Technika Grzewcza, KLIMOSZ, RAKOCZY oraz SAS – tegoroczny laureat nagrody Targów Kielce.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w targach ENEX. Zdobyliśmy nagrodę Targów Kielce za kocioł SAS BIO SOLID, wpisany na listę BAFA i posiadający certyfikat Eco Design. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, którzy wiedzą dokładnie jakie są ich oczekiwania i są bezpośrednio zainteresowani kupnem – mówi Anna Pawłowska, specjalista do spraw marketingu z firmy SAS.
Zdecydowanie, tegoroczne targi ENEX skupiły się na promocji aktualnych trendów w energetyce i dały przestrzeń do rozmów, jak poprawić jakoś powietrza, a tym samym jakość życia Polaków. Zadowolenie wystawców oraz rosnąca liczna zwiedzających dają argument, że wiosną warto odwiedzić Targi Kielce. Zapraszamy za rok!

fotoreportaże

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM