Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Pomiar, Automatyka i Elektronika 4/2018

Zapraszamy do zapoznania się z numerem 3 magazynu Pomiaru,Automtyka Elektronika. Gazeta dostępna do pobrania w wersji pdf.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

load more hold SHIFT key to load all load all

Producenci szafek zwracają się do firmy Omron, aby zwiększyć wydajność

Z jakimi wyzwaniami biznesowymi borykają się obecnie producenci szafek? Lars de Bruin, kierownik marketingu ds. rozwiązań do szaf na region EMEA, wyjaśnia w jaki sposób firma pomaga producentom, umożliwiając im reagowanie na krótsze terminy dostaw, brak umiejętności pracowników oraz niższe marże bez obniżania jakości produktów.

Producenci szafek napotykają obecnie w swojej działalności trzy zasadnicze problemy:

  • Muszą sobie radzić z presją czasową i surowcową, jednocześnie realizując dostawy produktów w bardzo krótkim czasie.
  • Kupują komponenty od wielu różnych dostawców, co wpływa negatywnie na organizację procesu zakupowego i zarządzanie łańcuchem dostaw.
  • Działają w bardzo konkurencyjnym otoczeniu, co powoduje nieustanne obniżanie marży.

Zdaniem wytwórców szafek konkurencyjność ich branży wykorzystują często producenci OEM, składający oferty do dwóch lub trzech firm. Jednocześnie wymagają odpowiedzi w ciągu jednego lub dwóch dni, wywierając nieustanną presję i żądając obniżki kosztów. Użytkownicy docelowi wiedzą z kilkuletnim wyprzedzeniem, kiedy zostanie wybudowana ich fabryka. Tym niemniej producenci szafek często narzekają na fakt, że decyzje dotyczące projektu i budowy szafek zapadają bardzo późno. Częstym problemem jest również nieprzewidywalność i duża liczba zmian konstrukcyjnych. Z tych powodów elastyczność i łatwość modyfikowania szafek mają bardzo istotne znaczenie.

Bardzo dużym problemem jest brak umiejętności pracowników. Pokolenie wyżu demograficznego wchodzi w wiek emerytalny, zabierając ze sobą potężną skarbnicę wiedzy. Jednocześnie procedury rekrutacyjne i szkoleniowe w branży nie zapewniają adekwatnych następców. Programy edukacyjne są nieporównywalne z dawnymi. Obecnie wiele osób musi uczyć się na własną rękę. Niestety w branży produkcji szafek takie podejście się nie sprawdza, ze względu na specyficzne zasady i normy.

W jaki sposób uprościć proces projektowania szafek, jednocześnie zwiększając ich funkcjonalność?

Zastosowanie mniejszej standardowej wysokości dla całej rodziny podzespołów i urządzeń kontrolnych automatyki przemysłowej (FA) firmy Omron umożliwia standaryzację kanałów kablowych i umiejscowienia podzespołów, aby uzyskać możliwie największą ilość miejsca.

Podzespoły dzielą się na trzy kategorie wysokości: podzespoły do wysokich natężeń (zasilacze, sterowniki napięć, styczniki, miniaturowe wyłączniki MCB, MPCB i wyłączniki), sterujące (moduły przekaźników bezpieczeństwa, sterowniki PLC, terminale wejścia / wyjścia oraz produkty przeznaczone do odliczania czasu i monitorowania), a także powszechne akcesoria wejścia / wyjścia (takie jak przekaźniki, gniazda i bloki terminali).

Wąska konstrukcja szafek z wbudowanymi podzespołami (zaledwie 3,5 mm szerokości) sprawia, że są one o 20% mniejsze niż starsze modele. Montaż szafek obok siebie jest możliwy w miejscach o temperaturze otoczenia wynoszącej nawet 55°C, co daje dodatkową przestrzeń. Co ważne, dzięki znacznemu ujednoliceniu wysokości udało się ograniczyć negatywny wpływ ciepła na pracę komponentów.

Jak skrócić czas budowy szafek?

Zamówienia krótkoterminowe stanowią zwykle 10–50% wszystkich zleceń. Sporym wyzwaniem jest również stworzenie dokumentacji, opisującej złożony system. Precyzyjne informacje o produkcie – w tym prezentacje 2D i 3D – mają kluczowe znaczenie dla wydajnego planowania i przyspieszania procesów projektowania.

Firma Omron udostępnia dane na temat elementów składowych wszystkich głównych produktów w ramach biblioteki online na stronie Omron Industrial Automation. Użytkownicy mogą wybierać produkty, wyszukiwać dokumenty i pozyskiwać informacje na temat problemów dotyczących budowy szafek sterowniczych. Oprócz tego, opierając się na założeniu, że obecne projekty tworzone są na podstawie wcześniejszych projektów / list materiałowych (BOM), dostosowanych do wymagań nowych specyfikacji, firma Omron zapewnia wsparcie w optymalizacji takich list, co ułatwia wybór części i optymalizację montażu szafek. Oferta produktowa jest również dostępna w standardowych bazach danych części, w standardowych systemach CAD, takich jak Eplan i Zuken.

Okablowanie to niemal zawsze najbardziej czasochłonna czynność, wymagająca największego nakładu pracy w procesie budowy szaf sterowniczych. Push-In Plus to opatentowana metoda projektowania zaawansowanych mechanizmów z wykorzystaniem sprężyn, które pozwalają stosować niewielką siłę docisku przy dużej sile wyciągania. Umożliwia to skrócenie prac związanych z okablowaniem szafek nawet o 60%. Jednak rzeczywisty koszt i skala oszczędności zasobów zależą od klienta. Strona internetowa firmy Omron dostarcza przydatnych wskazówek na temat sposobów obliczania tych wartości w określonych warunkach.

Jakie kwestie dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa mają wpływ na tworzenie szafek?

Wykonywanie wciąż tej samej czynności może doprowadzić do urazu spowodowanego powtarzalnym wysiłkiem (RSI). Technologia Push-In Plus obniża ryzyko tej przypadłości, ponieważ wymaga mniejszej siły wcisku w porównaniu do zwykłych zacisków śrubowych. Technologia Push-In Plus pozwala zaoszczędzić przeciętnie 50–60% czasu potrzebnego na położenie okablowania. Korzystanie ze standardowych projektów ułatwia również mniej doświadczonym pracownikom podłączyć uziomy, prawidłowo zamontować przewody zasilające czy uniknąć zakłóceń między przewodami zasilającymi na przewodami sygnałowymi, co z kolei ogranicza ryzyka związane z bezpieczeństwem wykonywania operacji.

Jak pomagają Państwo konstruktorom szafek w ramach ich cyklu eksploatacji?

Zaufanie do marki i jakości produktów są bardzo ważne dla konstruktorów szafek, których działalność zależy od powtarzalności zamówień klientów. Konstruktorzy zwykle udzielają rocznej gwarancji. Niektórzy oferują dłuższe gwarancje.

Aby zminimalizować czas przestoju urządzeń, użytkownik musi mieć możliwość znalezienia zamiennika w pobliskiej lokalizacji. Firma Omron dysponuje globalną siecią awaryjnych centrów dystrybucyjnych w 35 krajach, oferujących produkty oznaczone uniwersalnymi kodami, które ułatwiają zamawianie części. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane certyfikaty, w tym UL (Lista), CE i CSA, które zapewniają zgodność produktu w przypadku firm eksportujących szafki do różnych miejsc na świecie.

Co dla producenta szafek oznacza koncepcja Przemysłu 4.0?

Koncepcja Przemysłu 4.0 ułatwia wymianę cyfrowych informacji w całym procesie. W niektórych przypadkach możliwe jest częściowe zautomatyzowanie budowy szafek, o ile dostarczone dane są pewne i zawierają wystarczającą ilość informacji. I choć stan ten jest teoretycznie możliwy do osiągnięcia, w praktyce ograniczona dostępność pewnych informacji wstrzymuje takie inicjatywy.

Koncepcja Przemysłu 4.0 ułatwia zdalne monitorowanie podzespołów jako element strategii konserwacji zapobiegawczej. Stwarza to pewną zachętę dla konstruktorów szafek do zaangażowania się w proces, ponieważ daje możliwość zwiększenia marży. Z drugiej strony inicjatywa ma olbrzymie znaczenie dla użytkowników końcowych. Każda minuta przestoju w przypadku fabryki produkującej samochody osobowe lub środki farmaceutyczne może oznaczać gigantyczne koszty. Firma Omron podejmuje wraz z użytkownikami końcowymi bardzo intensywne działania w tym obszarze.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.industrial.omron.eu

 

Informacje dotyczące firmy Omron

Firma Omron Electronics Ltd to brytyjska spółka zależna firmy Omron Corporation, która jest światowym liderem w dziedzinie automatyki. Założona w 1933 r. firma Omron zatrudnia ponad 35 000 pracowników w 35 krajach, aby dostarczać produkty i usługi klientom z różnych sektorów, w tym automatyki przemysłowej, podzespołów elektronicznych i opieki zdrowotnej. Firma Omron Electronics Ltd oferuje kompleksowe usługi sprzedaży i wsparcia dla szerokiej gamy produktów automatyki przemysłowej firmy Omron, w tym podzespołów, czujników i zabezpieczeń, systemów automatyki i napędów.

Kontakt w sprawie pytań dotyczących Omron Industrial Automation dla mediów brytyjskich:

Andrew Baker, Omron Electronics Ltd

Opal Drive, Fox Milne, Milton Keynes, MK15 0DG

Tel. :     01908 258253

E-mail :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. do działu sprzedaż:    0870 752 0861

Faks:                01908 258158

E-mail:              Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.industrial.omron.co.uk

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM